Witajcie wakacje! Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół w Piaskach

Wraz z końcem czerwca w szkołach zadzwonił ostatni dzwonek w tym roku szkolnym, a uczniowie rozpoczęli upragnione wakacje. Z okazji uroczystości zakończenia roku szkolnego Zespół Szkół w Piaskach odwiedził Radosław Brzózka – szef gabinetu politycznego w Ministerstwie Edukacji i Nauki i pełnomocnik ministra Przemysława Czarnka do spraw strategii edukacyjnej.

Radosław Brzózka wspólnie z wicedyrektor szkoły, Beatą Kędrak, wręczył świadectwa najlepszym uczniom i życzył wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji.

Serdecznie gratuluję wam osiągniętych wyników w mijającym roku szkolnym i życzę wam dalszych sukcesów! – zwrócił się do uczniów Radosław Brzózka.

Zespół Szkół w Piaskach to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych szkół w powiecie świdnickim. Obecnie do szkoły uczęszcza około 300 uczniów technikum i branżowej szkoły I stopnia. Szkoła kształci w zawodach deficytowych na rynku pracy – takich, na które jest duże zapotrzebowanie. Aktualna oferta edukacyjna zakłada utworzenie w nowym roku szkolnym oddziałów w takich kierunkach jak: technik pojazdów samochodowych, technik informatyk, technik usług fryzjerskich i w całkiem nowym kierunku – technik mechatronik. W szkole branżowej do wyboru jest klasa o profilu mechanik pojazdów samochodowych i klasa wielozawodowa.

Uczniowie mają do dyspozycji nowocześnie wyposażone pracownie: branży motoryzacyjnej, ośrodek kształcenia kierowców z 2 samochodami do nauki jazdy, pracownie fryzjerskie i kosmetyczne oraz specjalistyczne pracownie informatyczne. Szkoła posiada również 3 pracownie mechatroniczne, z czego 2 zostały w ubiegłym roku wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt dostępny aktualnie na rynku, w ramach projektu unijnego „Pr@ktycznie najlepsi w zawodach”. Nowe sprzęty to m.in.: zestawy edukacyjne pozwalające na realizację zagadnień związanych z procesami automatyzacji i robotyzacji, zestawy napędów elektrycznych stosowanych w przemyśle i motoryzacji, logiczne sterowniki PLC, wraz z elementami układów pneumatycznych, hydraulicznych i elektrycznych. Wszystkie zestawy dysponują zasilaczami laboratoryjnymi, oscyloskopami funkcyjnymi służącymi do badania układów i sygnałów elektrycznych.

Szkoła bierze udział w licznych projektach unijnych, dzięki czemu stale pozyskuje środki finansowe na wprowadzanie kolejnych inwestycji, które pozwalają na systematyczne podnoszenie standardów nauki. W ostatnich latach dzięki dofinansowaniu z projektów unijnych rozbudowane zostało zaplecze sportowe szkoły – zbudowano m.in. halę sportową, kompleks boisk „Orlik” i siłownię zewnętrzną. Środki unijne pozwoliły również na wykonanie kompleksowej termomodernizacji budynku szkoły, dostosowując go do standardów ekologicznych. W 2020 r. w Zespole Szkół w Piaskach wyprodukowano 80 MWh energii z 2 instalacji fotowoltaicznych, a dzięki pompom ciepła wyemitowano do atmosfery o 281 ton CO2 mniej niż w poprzednim roku.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą Zespołu Szkół w Piaskach na stronie internetowej: www.zspiaski.pl