fot. Powiat Świdnicki w Świdniku

Rocznica napadu Niemiec na Polskę i… Zakazane Historie

1 września to nie tylko początek roku szkolnego. To także rocznica wybuchu II wojny światowej. Z okazji 81. rocznicy tych wydarzeń przy pomniku Nieznanego Żołnierza na placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku złożone zostały kwiaty i odśpiewany został hymn narodowy. Poza relacją z tego wydarzenia mamy także ciekawą historyczną opowieść…

W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele Zarządu Powiatu w Świdniku – Łukasz Reszka, Bartłomiej Pejo i Radosław Brzózka. Obecny był także przewodniczący Rady Powiatu w Świdniku Andrzej Mańka oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Wspólnota Świdnicka – przewodniczący Bogdan Błaszczuk i radny miejski Tomasz Kociński.

O wybuchu II wojny światowej trzeba pamiętać i warto zapoznawać się z wciąż nie do końca wypowiedzianą historią. Dr Leszek Pietrzak w swoim filmie zamieszczonym na portalu Zakazane Historie odpowiada na pytanie, dlaczego historię II wojny światowej trzeba napisać na nowo. Pietrzak mówi o największych fałszerzach historii II wojny światowej: Niemcach, Rosji i Francji, których spin doktorzy działają w imię sowieckiej, wręcz orwellowskiej zasady, iż historia to polityka robiona wstecz. W II części, która dostępna będzie 4 września, do tego grona dołączą Wielka Brytania, Ukraina i Izrael.