Nietypowe szkolne obchody Święta Niepodległości

Mimo zmienionej, ze względu na pandemię, formy nauczania w szkołach, uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół, jak co roku obchodzili Narodowe Święto Niepodległości.

Zwykle z tej okazji organizowane były apele i spotkania szkolne. Zapraszani byli goście, w każdej ze szkół odbywało się wspólne świętowanie. Tegoroczna, 102. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę celebrowana była przez społeczności szkolne w nieco inny sposób.

Szkoły organizowały „zdalne” apele, w których uczniowie, wspólnie z rodzicami oraz nauczyciele mogli brać udział poprzez komputer i połączenie z internetem. W niektórych szkołach odbywały się konkursy prac plastycznych związanych z tematyką patriotyczną. Wyróżnione prace zamieszczone zostały na stronach szkół i szkolnych profilach Facebook. Nauczyciele przygotowali również dla uczniów „akademie on-line”, czyli prezentacje multimedialne upamiętniające ważne wydarzenie z dziejów Polski.

Bardzo cieszymy się, że mimo pandemii i zmienionej z tego powodu formy działania, uczniowie i nauczyciele mają okazję do wspólnego uczestnictwa w wielu ciekawych przedsięwzięciach.