Nauczyciele Zespołu Szkół w Trawnikach odznaczeni Medalami Komisji Edukacji Narodowej!

25 czerwca uczniowie po raz ostatni przed wakacjami odwiedzili mury swoich szkół. W Zespole Szkół w Trawnikach uroczystość zakończenia roku szkolnego była wyjątkowa – ostatnia przed połączeniem z Zespołem Szkół w Piaskach. Uroczystość ta była również wyjątkowa, ponieważ nauczyciele pracujący w szkole odznaczeni zostali Medalami Komisji Edukacji Narodowej.

Pod koniec czerwca w funkcjonującym w dotychczasowym kształcie Zespole Szkół w Trawnikach zadzwonił ostatni dzwonek. Z tego też powodu uroczystość zakończenia roku szkolnego nie była jedynie zwykłym pożegnaniem uczniów i nauczycieli przed wakacjami. Od września miejsce to stanie się filią Zespołu Szkół w Piaskach.

Dyrektor szkoły Elżbieta Kulisz, wspólnie z wychowawcami klas, wręczyła nagrody najlepszym uczniom. Wszystkim uczniom, pedagogom i pracownikom szkoły podziękowała za pracę w mijającym roku szkolnym – szczególnie trudnym i nieprzewidywalnym ze względu na pandemię:

Dziękuję nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za trud włożony w pracę, żeby nasza szkoła dobrze funkcjonowała. Uczniowie, wam dziękuję za to, że cały rok pracowaliście na to, żeby dostać świadectwo, które jest wynikiem waszej i naszej pracy. Życzę wam, żebyśmy w przyszłym roku i w kolejnych latach mieli kontakt osobisty, żebyśmy nie musieli tak długo być zamknięci w domu.

Podczas uroczystości szkołę w Trawnikach odwiedził Radosław Brzózka – szef gabinetu politycznego w Ministerstwie Edukacji i Nauki i pełnomocnik ministra Przemysława Czarnka do spraw strategii edukacyjnej. W imieniu ministra uhonorował trzech nauczycieli Medalem Komisji Edukacji Narodowej – odznaczeniem nadawanym za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Wyróżnieni zostali dyrektor Elżbieta Kulisz oraz nauczyciele – Urszula Siedlecka i Jerzy Jasiński.

Czuję ogromną radość, że najwyższym odznaczeniem państwowym, które jest w resorcie edukacji i nauki, miałem przyjemność odznaczyć panią dyrektor i państwa nauczycieli właśnie tej szkoły, bo to świadczy o tym, że miejsce to, nie jest tylko ośrodkiem służącym młodzieży całego województwa, miejscem odbywania się kursów zawodowych. Jesteście specjalistami w zakresie oświaty i wychowania na najwyższym poziomie, z którego może być dumna cała Polska i dlatego Minister Edukacji i Nauki zapoznawszy się z waszą pracą, z najwyższą satysfakcją zadecydował o przyznaniu tych wyróżnień. Gratuluję osobom wyróżnionym. To wielki zaszczyt dla Powiatu Świdnickiego, że mamy takich nauczycieli – podsumował Radosław Brzózka, a następnie dodał:

Za nami wyjątkowy czas, który pokazał młodszym i starszym ludziom, że są takie siły i takie doświadczenia w życiu człowieka, wobec których musimy przyjąć postawę pokory. Taką sytuacją z całą pewnością jest epidemia. Za tę postawę – z jednej strony pokory, ale z drugiej strony roztropności – bardzo dziękuję. Wy, uczniowie, jesteście drużyną, która wygrała mecz o udział w dalszych rozgrywkach. Życzę wam wielu sukcesów w podjęciu nowego etapu w życiu. Przed nami czas wakacji, kiedy staramy się odpocząć. To czas naznaczony radością i tej radości bardzo życzę młodzieży i pedagogom. Życzę, aby ta radość była głęboka, aby to był czas, w którym będziecie się rozwijać – odpoczywając, zbierając siły, spotykając się z przyjaciółmi, przeżywając przygody. Byle te przygody były bezpieczne i żeby powrót do obowiązków był z wielką siłą.