Dzień sztuki, nowa pasieka i wizyta Kuratora Oświaty w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kozicach Dolnych

Data: wtorek, 29 września 2020 r.

Godzina: 10:00

Miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kozicach Dolnych, Kozice Dolne – Kolonia 33; 21-050 Piaski

29 września 2020 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kozicach Dolnych wizytę złoży Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk. Placówkę odwiedzą też Radosław Brzózka i Mirosław Król z Zarządu Powiatu w Świdniku. Celem wizyty będzie zapoznanie ze specyfiką pracy w ośrodku, w którym kształcą się dzieci z niepełnosprawnością w stopniu znacznym i głębokim.

Uczestnicy spotkania zwiedzą szkołę, która mieści się w zabytkowym dworku otoczonym malowniczym parkiem. Goście zostaną oprowadzeni po parku, w którym od niedawna są trzy ule pszczele. To wynik współpracy placówki w ramach akcji „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”, zainicjowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Będzie to także okazja do zaprezentowania profesjonalnego wyposażenia, jakim dysponuje placówka. Dyrekcja szkoły zaprosi gości do uczestnictwa w zajęciach z niepełnosprawnymi uczniami, które łączy wspólne hasło „Dzień sztuki”.

W programie spotkania przewidziano także akcent historyczny. Mirosław Król – były Starosta Świdnicki, obecnie członek Zarządu Powiatu Świdnickiego, historyk z zawodu i pasji – opowie gościom o dziejach Kozic Dolnych i dworku, w którym mieści się ośrodek, a także o historii Józefa Franczaka „Lalka” – ostatniego partyzanta II Rzeczypospolitej, który wkrótce może stać się patronem szkoły.

Program spotkania: 

10:15-11:00 – wizyta w klasach, zwiedzanie placówki

11:00-11:40 – spotkanie w świetlicy szkolnej – rozmowy o historii dworu i okolicy, ze szczególnym uwzględnieniem historii Józefa Franczaka

11:40-12:30 – spacer po parku i działce szkolnej

zobacz również: